Store
Subscribe
Badlion Client'ı Yüklemek ve OptiFine ile Çalıştırmak
EN SON DÜZENLEME TARİHİ: 13 EYLÜL 2017 (Badlion Client 1.2.1)

Badlion'da ne olup bittiğini takip edenleriniz Badlion Client'a yeni güncelleme ile 1.7 (1.7.10) versiyonu ve OptiFine yüklebilme özelliğini geldiğini duymuşlardır. Son zamanlarda bir çok Türk oyuncu Badlion Client'e nasıl OptiFine yüklendiğini sorduğunu farkettim ve bende böyle bir şey yazmaya karar verdim.

Orijinal yazı ve duyuru: https://www.badlion.net/forum/thread/182746

Badlion Client nedir?

Badlion Client 1.7.10 ve 1.8.9 versiyonları (bu yazıyı yazdığım tarihte 1.8.9 versiyonu mevcut değildir) olan bir Minecraft programıdır. İçinde Toggle Sneak/Sprint, FPS displayer, Koordinat Modu gibi ve daha fazlası modlar vardır. OptiFine yüklenebilmektedir içine ayrıca. BetterFrames adlı program ile Badlion Client'ta OpfiFine'nın yaptığı optimizasyonun üstüne daha fazla optimizasyon ekler. Badlion Client, Badlion sunucuları için özel olarak tasarlanmıştır ve sunucuya Badlion Client ile girdiğinizde BAC (Badlion Anti-Hile) adında bir program çalışır. Diğer Badlion Client kullanıcılarına karşı oynadığınız zaman, oynadığınız oyun BAC ile korunur ve hem sizin hem de rakibinizin hile kullanmadığına emin olunulur. İstediğiniz texture/resource pack (doku paketi) i kullanabilirsiniz ama içindeki "Anti-Xray" sistemi ile xray texture/resource pack (doku paketi) ni kullanamazsınız.

Badlion Client şuanda sadece Windows kullanıcıları içindir!

Gerçekten çok kolay Badlion Client'ı ve içine OptiFine'ı yüklemek.

Adım 1:

Muhtemelen bir çoğunuz Badlion Client'ı yükledikten sonra buraya bakıyorsunuz. Eğer yüklemediyseniz, bu adresten Badlion Client'ı indirme sayfasına gidin: https://www.badlion.net/client

Minimum Sistem Gereksinimleri:

Java 8 (eğer bilgisayarınızda yoksa veya bulunamazsa indirdiğiniz yükleme dosyası otomatik olarak indirecektir)
x64 (32-bit) veya x86 (64-bit) mimarisi olan Windows 7 Service Pack 1 veya üstü işletim sistemi (Win 8/8.1/10'de de çalışmaktadır)
Bu yüzyılda (2000 yılı ve sonrası) üretilmiş bir işlemci
2 GB Bellek (Windows'u kullanmak için zaten bu kadar belleğe ihtiyaç var)
Bilgisayarınızda 2 GB boş depolama alanı
Çevirmeli Ağ Bağlantısından daha yeni olan bir İnternet bağlantısı

Ardından aşağıda "Download" yazan kutucuğa tıklayın ve tarayıcınız yükleme dosyasını indirmeye başlayacaktır.
NOT: Merak etmeyin, indirdiğiniz yükleyici sisteminizi kontrol edip doğru sürümü (32-bit veya 64-bit) bilgisayarınıza yükleyecektir.

Eğer Badlion Client'ı yükleyemiyorsanız veya yükledikten sonra açtığınız zaman birtakım hatalar alıyorsanız bu adrese (https://www.badlion.net/forum/category/108) girip "Yeni Konu" açarak yaşadığınız problemi rapor edebilirsiniz. Eğer yaşadığınız problemi yazmak için yeterli bir derecede İngilizceniz yok ise lütfen direk Türkçe yazın, Google Translate/Bing Translate gibi uygulamaları kullanarak SAKIN yazmayın.

Adım 2:

NOT: Aşağıdaki yazı 1.7.10 OptiFine yüklemekten bahsetmektedir, bu yazının yazıldığı tarihte 1.8.9 versiyonlu olan Badlion Client henüz çıkmamıştır. Çıktığı zaman bu yazı en kısa sürede güncellenecektir.

Badlion Client'ta OptiFine yükleyeceğiz. Bu adrese giderek OptiFine'ı resmi sitesinden indirebilirsiniz: http://optifine.net/downloads Optifine'ı yüklediğiniz zaman OptiFine'da mevcut olan BÜTÜN özellikleri kullanabileceksiniz. Bir örnek vermek gerekirse artık kendi OptiFine cape'inizi ve insanları OptiFine cape'lerini Badlion Client ile oynarken görebileceksiniz.

NOT #2: Şuanda SADECE OptiFine 1.7.10 HD U D7 ve OptiFine 1.7.10 HD U D8 versiyonları Badlion Client tarafından desteklenmektedir. Eğer eski versiyonları yüklü ise bilgisayarınızda gidip bu yeni versiyonlardan birini YÜKLEMELİSİNİZ!

OptiFine Nasıl Yüklenir:

İndirdiğiniz OptiFine .jar dosyasının üstüne 2 kere tıklayın ve karşınıza böyle bir menü çıkacaktır:"Install" tuşuna basın. Yükledikten sonra Badlion Client otomatik olarak OptiFine'ı saptayacak ve Badlion Client'ı çalıştırmak istediğin zaman OptiFine Badlion Client'ta yüklenecektir/çalışacaktır.

NOT #3: İndirdiğiniz OptiFine .jar dosyasını .minecraft\.mods klasörünüze direk taşıyınca/koyunca OptiFine, Badlion Client tarafından algılanamamaktadır. Bu yüzden yukarıda yazdığım gibi yapmanız gerekmektedir, yüklemek.

Adım 3:

NOT: Client'ı ilk defa açıyorsanız size kullanıcı adınızı ve şifrenizi soracaktır. Bu ekranda sizin Minecraft hesabınızın detaylarını/bilgilerini sormamaktadır. Orada size Badlion Forum hesabınızın detaylarını sormaktadır. Eğer Badlion Forum'larına kayıtlı değilseniz, bu adresten nasıl kayıt olabileceğinizi öğrenebilirsiniz: https://www.badlion.net/wiki/registering-türkçe

NOT #2: Eğer normal Minecraft Launch'ırında Minecraft hesabınız giriş yapılı değilse, "Launch" tuşuna bastığınız zaman size Minecraft hesabınızın hesap detaylarını soracaktır (email ve şifre). Zaten karşınıza böyle bir ekran çıkacaktır ve sizi bilgilendirecektir:

https://images-ext-2.discordapp.net/external/rXDpmIDgr9Zu7yVkIpZYBhki6r6AsD6GEGqA37GlUmY/https/image.prntscr.com/image/bvbI7KAOQlG2U2klu4nNsw.png

Badlion Client'ı açın, üst tarafta bulunan "Oyna" yerine tıklayın. Sonra "Launch" tuşuna tıklayın. Bastığınız zaman daha fazla "Launch" tuşuna tıklamayın, bir kere tıklamanız yeterli. 15-20 saniye sonra veya bir zaman Badlion Client "Yanıt Vermiyor" duruma geçecek. Endişelenmeyin bu şey normaldir, client açılmaya çalışıyordur. Ortalama 1-2 dakika içinde (tabii ki bilgisayarınızın içinde donanımlara göre açılma süresi değişmektedir) Badlion Minecraft Client belirir ve yaklaşık 30 saniye sonra Minecraft'ın ana menüsüne gelirsiniz.

Yukarıda yazdığım şeyler gerçekleşmemiş ise bunun hakkında bu adrese girerek ve "Yeni Konu" açarak bir raporlayabilirsiniz: https://www.badlion.net/forum/category/108

NOT: Raporlamadan önce Badlion Client'i kaldırıp tekrar yüklemek, bilgisayarı yeniden başlatmak, internetinizi kontrol etmek, vb. şeyler yapmanızı öneririm. Bir bakarsınız belki çözülür!

DİKKAT: Eğer yaşadığınız problemi yazmak için yeterli bir derecede İngilizceniz yok ise lütfen direk Türkçe yazın, Google Translate/Bing Translate gibi uygulamaları kullanarak SAKIN yazmayın.

Gelecek Güncellemeler:

-Badlion Minecraft Client için tamamen yepyeni bir tasarım
-Badlion Client için 1.8 (1.8.9)

Bilinen Hatalar/Bug'lar

-Bazen modlar'ın (togglesprint, vb.) ekrandaki pozisyonları büyük bir şekilde pencerenizi büyüttüğünüzde/küçülttüğünüzde yanlış şekilde ekranınızda duruyor. Hala bunu araştırıyoruz.
-"Launch" tuşuna bastığınız zaman bazen Badlion Client "Yanıt Vermiyor" durumuna geçebilir ve donmuş gibi gözükebilir. Bu GUI'ın donması ile oluşan bir bug'dır ama asıl client (Badlion Minecraft Client) açılıyordur. Sadece biraz zaman verin ve Minecraft açılacaktır.
-İlk birkaç dakikada Client'ı yüklediğiniz zaman bazen mouse'unuz arada sırada tıkabilir. Bu AC (Anti-hile)'nin ilk açıldığında çok agresif olmasındandır. Sadece birkaç dakika bekleyin ve sorun geçecektir. Bunun çözümünü bulmak için araştırıyoruz.

Okuduğunuz için teşekkür ederim ve umarım bu yazı size yardımı dokunmuştur :)
 5
PM Link
http://weclipart.com/gimg/FE75A3B97D3CD8A2/RcGbLM7cL.svg
 3
PM Link
nice
 0
PM Link
+1
 2
PM Link
bacdayken diğer swlere girebiliyorum fakat nedense badliona giremiyrum badliona girmeye çalışınca bac error veriyor
 1
PM Link
bac is inactive dedi
 0
PM Link
+1
 0
PM Link
https://prnt.sc/gn2x4r
hatam bu nasıl düzeletebilirim
 0
PM Link
+1
 0
PM Link
Konu hakkında bilgi alındı . Teşekkrler
 0
PM Link
tşk
 0
PM Link